Odkryj piękno Ukrainy

Pomimo tego, że Ukraina jest naszym największym sąsiadem, to jednak w kwestii turystyki kraj ów wciąż nie został jeszcze przez nas dostatecznie poznany – o wiele częściej wybieramy się na południe Europy, podczas gdy tuż za naszą granicą znajduje się kraj mający do zaoferowania szereg świetnych rzeczy. Jeśli więc chcielibyśmy wybrać się na wakacje do faktycznie interesującego miejsca, to zdecydowanie powinniśmy nieco zainteresować się właśnie Ukrainą.
Do zdecydowanie najważniejszych miast w tym kraju zalicza się naturalnie znajdujący się w pobliżu polskiej granicy Lwów, który przez całe stuleci znajdował się w Polsce – w związku z tym aktualnie znajdziemy w nim całe mnóstwo śladów polskiej kultury. Ukraina jest jednak tak dużym państwem, że dobrze jest zapuścić się trochę dalej na wschód, bo także i tam możemy znaleźć coś ciekawego. Doskonałym przykładem jest chociażby Kijów, który w chwili obecnej na pewno należy do absolutnie najciekawszych stolic w całej Europie.
Wybierając się na Ukrainę będziemy mogli zwiedzić tak wiele ciekawych atrakcji, że w czasie jednej wycieczki raczej nie zdołamy poznać jej w całości. Równocześnie jednak warto zainteresować się nią nieco bliżej, chociażby dlatego, że w jej zachodnich regionach możemy znaleźć całe mnóstwo pozostałości po polskiej kulturze, zatem będzie to dla nas fantastyczna lekcja historii.
źródło: http://peterfuss.com.pl, http://samoyed-info.pl, http://www.azs-bydgoszcz.pl, www.willsoor.com.pl

Inne nasze artykuły tematyczny: