Po co kamienie naturalne występują w galanterii srebrnej dla kobiet?

Nie każdy o tym wie ,ze nim przyszły czasy ozdób ze srebra wykonywanych ze srebra lub złota, panie, ale podobnie mężczyźni, ozdabiali siebie i swoją ówczesną kreacja, biżuterią wytworzoną z jedynych z będących w zasięgu surowców, jakimi były muszle, bursztyny lub kamienie. To z nich produkowano m.in kolczyki, zawieszki, bransoletki, a zasada w poszczególnych okresach była taka, iż im więcej wyrobów z drogich kamieni jakiegoś modelu lub o wyznaczonym rodzaju (kolorystyce itp.) o tym pokaźniejszym bogactwie czy pozycji w strukturach społecznych to świadczyło. Czasy, jednak, się zmieniały i wespół z progresem kultury, początkiem wydobycia złota i srebra i technik ich przetopu na wyroby z metalu szlachetnego, pierwsza biżuteria poczęła ustępować jej stanowiska. Na szczęście długo to nie trwało i niezwykle rychło potwierdzono, że kosztowności w zestawieniu z kamieniami kreuje pionierskie, właściwie bez ograniczeń możliwości, wdrażając przewrotowe „drzwi” i wypełniając jeszcze to większe zapotrzebowania interesantów.

Frapując się po co kamienie szlachetne lub syntetyczne w biżuterii zwrócić uwagę wypada przede wszystkim na:

(a) wielkie możliwości złączenia metali z kamieniami. Nie istnieje nic ładniejszego aniżeli kolczyki srebrne z kamieniami czy pierścień z wspaniałym diamentem;

b) ozdobność takiej biżuterii, jaką także możemy dobrać do swych codziennych, jak i wieczorowych konfekcji. I tak na np. piękny komplet na który komponować się mogą kolczyki srebrne z kamieniami, do tego zawieszka i bransoletka czy pierścień napewno sprawdzą się dodając jakości i wytworności na każdym wyjściu biznesowym;

c)specyfiki lecznicze, poniektórzy albowiem w kamieniach znajdują wytchnienie swojego bólu czy choroby, przeto bez obaw noszą biżuterię z wyznaczonym kamieniem.

Czyż więc kamienie są niezbędne w biżuterii? Oczywiście, że tak. Dodają jej uroku, innego charakteru, a dla tychże co w nich się nie lubują zawżdy zostaje biżuteria pozbawione kamieni.

Źródło materiału możesz znaleźć tu:Silveris.pl – biżuteria srebrna

Inne nasze artykuły tematyczny: